Mint ahogy a divatvilágban oly gyakran előfordul, itt valójában nincsenek no-go zónák, és a meghatározott korlátok csak a fejünkben léteznek. Mindazonáltal, mint minden divatszektorban, vannak ajánlások és stílus útmutatók a kiegészítők kombinációjára, amelyek tanácsot adnak az ékszerek és társaik kiválasztásában. De pontosan mi a menő, amikor a jelenleg legnépszerűbb divatos kiegészítő – a szemüveg – és a mindenkori klasszikus – a fülbevaló – optikailag versenyben állnak egymással? Harc vagy együttműködés? Olvasd el!
A klasszikus
Azok, akik a klasszikus szemüvegformákra támaszkodnak, többet engedhetnek meg maguknak a fülbevalókkal. Mert ha szeretsz vastag szemüveget viselni, akkor elkerülheted az arc “túlterhelését”, a fülbevalókkal. Az extravagáns keretek, a nagyon szemet gyönyörködtető fülbevalókkal együtt, azt jelentheti, hogy a két kiegészítő közül egyik sem kerül az előtérbe. Visszafogott, téglalap alakú kerettel (vagy egy kicsit több nőiesség kedvéért egy decens cat-eye kerettel) elegendő hely van a messziről látható fülbevalóknak is. Ha kedveled a klasszikus formákat, de erős színt és apró tulajdonságokat szeretnél adni a szemüveghez, a fülbevalók elegendőek a harmonikus összképhez.
Az azonos személyiségek megtalálják egymást
A szép ékezetek beállításának ősi trükkje, a színek megismétlése. Ha azonban szereted a nagy arany fülbevalókat, akkor a szemüveg kiválasztásakor körültekintően kell eljárni, nehogy kincsesláda legyen az arcodból, mivel a túl sok arany gyorsan feleslegesnek tekinthető. Ha arany fülbevalók lógnak a füleidről, akkor elegendő, ha a szemüvegben csak arany elemek vannak. Az ismétlés formákkal is működik. Megfelelő modell a Dsquared2 kerek szemüvegje, ahol csak a dupla híd és a karok ragyognak aranyosan.
A hula hoop karikák nem kiegészítő!
Jól van, vannak korlátok is. A kerek szemüveg és a karika fülbevaló remek, kerek dolog – mindaddig, amíg a kerek dolgok nem túl nagyok! Elvileg nincs semmi baj a hatalmas karika fülbevalókkal. De ha nem akarsz a Szaturnuszra vagy a sült hagymás köretre hasonlítani, akkor a gyűrűk mennyiségét és minőségét egyaránt egyensúlyban kell tartani. A “minél nagyobb, annál jobb” nem vonatkozik a karika fülbevalókra, kivéve, ha ezek az egyetlen tartozék a fejed területén. Ha nem akarod megtenni nélküle, akkor legalább a szemüvegnek sarkasnak kell lennie.
És mi van a felsőmmel?
Minden optikai kölcsönhatás ellenére, a szemüveg és a fülbevaló nem feltétlenül függnek egymástól. A fülbevalókat úgy is ki lehet választani, hogy a felsődet veszed figyelembe első sorban, és a szemüveget egyelőre figyelmen kívül hagyod. A fülbevalók a hajad kezdése és a nyakad kezdése között helyezkednek el, ugyanabban a látómezőben, mint a szemüveged, bármilyen arcékszer, smink és ruhadarab, például sál, kendő vagy legkésőbb a felső. Ha például a fülbevalóidat a felsőd mintájához vagy díszítő dekorációihoz igazítod, akkor igazi kihívás lenne megfelelő hármast készíteni a szemüveggel. Az ajánlás ezen a ponton: “Tartsd egyszerűen!”. Keressen olyan egyszerű szemüvegeket, amelyek nem zavarják feleslegesen az összképet.
Hip Hopper vs. Hipster
Manapság a fülbevalók általában a női nemhez kapcsolódnak, de a korabeli történelem áttekintése azt mutatja, hogy a különböző kultúrákból származó férfiak évezredekkel ezelőtt viseltek fülbevalót. Időközben ez niche termékké vált a férfivilágban. Azok a szubkultúrák, amelyekben a fülbevalók rendszeresen észrevehetők, a hip-hop kultúra és a hipster-jelenet. Mivel a hip-hopper ékszer egyértelműen státusszimbólum, a kubai láncok mellett nem hiányozhatnak a lapos fülbetétek sem, lásd. A fenti kép. (A sebtapaszt is néha ékszerként viselik, amelyet a rapper Nelly valójában a 90-es években bebörtönzött bátyja emlékének szimbólumaként viselt.) Mivel a lapos fülbevalók gyakran kövér csomók, a kontraszt itt inkább finom fém szemüveget ajánl. Erre alkalmasak például a vékony keretes pilóta szemüvegek.
A hipsterek viszont szeretnek „fleshtunnel-t” vagy dugókat nyomni a fülükbe, és így antik kiegészítőket használnak. Általánosságban elmondható, hogy a hipster divat leginkább az ironikus kapcsolatról szól, a meglehetősen régimódi ruházat és a szokatlan frizurák (pl. side- és undercut és a teljes szakáll is gyakori) és a hardcore punk szubkultúrájában túlsúlyban lévő ruházati stílusok között. Ennek megfelelően, a fenti képen látható férfi Browline szemüveget visel, amelyek a férfiak egyik legnépszerűbb keretei voltak, különösen az 1960-as években. A szarvból készült szemüvegeket is gyakran bemutatják, fül-alagutakkal és füldugókkal kombinálva.
Tehát sokféle módon kombinálhatjuk ezeket a kiegészítőket. A legjobb, ha megnézed az ékszerdobozodat, hogy mi kerül rendszeresen a füledre, majd a kínálatunkot, hogy mi mehet melléje.