Top Gun, Blues Brothers vagy Harry Potter – mindenki összeköt egy szemüveget ezekkel a filmekkel. Általában csak alap darabok vannak a filmekben, azért, hogy a személyiségeket a különböző szerepekben megkülönböztessék, egyes modellek viszont elnyernek a filmekben egy kultuszstátuszt maguknak.
Mi megmutatjuk Nektek az elmúlt évtized legszebb szemüvegklasszikusait Hollywoodból.
A „Hogyan fogjunk Milliomost?” című filmben Marilyn Monroe a nem kis hollywoodi sztár tette kasszasikerré a Cateye-szemüveget és katapultálta az abszolút trendi kiegészítővé az 50-es években. Mindenekelőtt a macskaszem forma egy csábító hírnévvel lát el, ennek alapján lesz a Cateye-szemüveg a mindig kitűnő és színes dizájnjával klasszul és extravagánsul viselhető. A retro modell még ma is nagyon kedvelt, és különböző variánsokban, sok márkánál megtalálható, mint például Vouge-nál, Dolce & Gabbana-nál, Ralph-Lauren-nál, Prada-nál vagy Gucci-nál.
1961-ből „Az álom luxuskivitelben” játszó Givenchy Muse Audrey Hepburn számít a legismertebb színésznőnek és komikusnak a filmtörténelemben. Divatos szemszögből is egy megmaradó benyomást hagyott maga után a film. Az úgy nevezett „kis fekete” és a gyöngysor mellett a Havana-Optik napszemüveg Oliver Goldsmith-tól, Holly Golightly filmfigura márkajelzésévé vált. Már évek óta megtalálhatóak napszemüvegek havana színben, különféle formákban és színárnyalatokban, mint például a Tom Ford Amarra modell, vagy a sötétebb példány Guess-től.
Legalább ugyanolyan ismert a klasszikus Ray-Ban Wayfarer modell a 80-as évekből a „Blues Brothers”-ből, mint a napszemüveg az „Álom luxuskivitelben” filmből. Mind a két főszereplőnek a kinézete egyszerű és klasszikus: fekete öltöny, fehér ing és fekete napszemüveg. A Ray-Ban Wayfarer azóta megélt már pár riválist, de maradt a legkedveltebb napszemüveg a nők és férfiak körében retro stílusával. Időközben megjelentek különböző színekben is, például feketében, barnában, pirosban, vagy narancssárgában, és színes lencsékkel, mint például a Ray-Ban Wayfarer ez a példánya kék lencsékkel.
A „Top Gun” filmből ismert repülős szemüveg lehetséges, hogy a legismertebb és legsikeresebb napszemüveg a filmiparban. Az első modellek már a 30-as években megjelentek a Bausch & Lomb cégtől pilótáknak, melyek a vakító napsugarak és intenzív kék felhők miatt lettek felhelyezve. Majd munkavédelmi szemüvegnek gondolták, aztán egészen a legmenőbb kiegészítő lett a repülős szemüveg. Később amikor Tom Cruise 1986-ban a „Top Gun”-ban szerepelt a Ray-Ban 3025 Aviator modellel, innentől nem volt a reklámoknak megállás. A klasszikus Ray-Ban Aviator Large Metal arany metálkerettel és sötétzöld lencsékkel, de időközben megjelent már sok színváltozata mint például kék, rózsaszín, barna, narancssárga, vagy erősebb zöld.
A 2000-es évek Film klasszikusaiból is akadnak szemüvegek, melyek magasabb hírhedtségnek örvendhetnek. Ha valaki például egy kis, kerek nikkel szemüvegről beszél, rögtön eszünkbe jut a kis varázsló „Harry Potter”. A villám alakú sebhelye mellett a nikkel szemüveget is a szereplő márkajelzéséhez számolhatjuk. Mindegy, hogy ez látásjavító szemüveg, mint például JB Musickid a JB by Jérôme Boateng kollekcióból, vagy a Ray-Ban Round Metal vagy mint napszemüveg, például Prada Cinema ezüstben, vagy a kedvelt Ray-Ban Round Metal, vagy a Polaroid példánya – a szemüveg kirajzolódik egy kerek lencseformán, egy teljes kereten és egy letisztult kinézeten keresztül.
A jövőben is biztosan látunk még egyes szép szemüveg modelleket a filmekben, melyek potenciálisan kultuszstátusszá válnak majd.
Leave a Comment