Jürgen Altmann szíve a hosszú távú utazásokért, a jó kávéért – és a napszemüvegért dobog. De nem azért, hogy ő maga minél menőbbnek tűnjön velük, hanem azért, hogy a Himalájában és az Andokban élő embereknek egészségesebb legyen a szemük. Altmann ezért tökéletes nagykövete az eYo projektünknek – és most egy saját tervezésű modellt dob piacra. Természetesen szigorúan korlátozottan.
eYo – Történetek és kreatív szemüvegstílusok
Az eYo az Edel-Optics által indított projekt, amely a legkülönfélébb hátterű hétköznapi hősöknek nyújt platformot. Az eYo nagykövetek mind lenyűgöző személyiségek, akiknek életük és stílusérzékük egyedülálló. Történeteiket a zenéről, művészetről, designról, sportról és társaikról, saját maguk által tervezett (nap)szemüvegeken keresztül mesélik el, amelyek a vázlatoktól a végtermékig minden egyes nagykövet kreatív kézjegyét viselik.

Jürgen Altmann eYo-nagykövet: Üdvösség két keréken
Jürgen Altmann az eYo család legújabb tagja. A müncheni vendéglős (több mint 20 éve vezeti az Aroma kávézót a legendás Glockenbachviertelben) 2004-ben három hónapos szabadságot vett ki, hogy motorral bejárja az indiai Ladakh felföldjét, és játékokat és gyermekruhákat osztogasson egy gyermekjótékonysági szervezetnek. Ebből az első útból több is lett.
Az egyik ilyen utazás során Jürgen Altmann észrevette, hogy az emberek szürkehályogműtét után napszemüveget kaptak – de UV-védelem nélküli hamisítványokat, amelyek inkább veszélyt jelentettek, mint védelmet a frissen operált szemnek. Altmann úgy döntött, hogy tesz valamit ez ügyben. Elkezdte gyűjteni a kávézójában a használt napszemüvegeket, és meggyőzött egy müncheni optikust, hogy ellenőrizze őket UV-védelem szempontjából. 2009-ben 300 napszemüveggel a csomagjában indult Ladakhba – és az értékes szállítmányt motorkerékpáron osztotta szét a sivatagos fennsík legtávolabbi falvaiban.

Miért olyan fontos a napszemüveg a hegyekben?

Az UV-sugárzás minden méteres magassággal nő. A Himalájában vagy az Andokban élő emberek számára, akik egész életükben 3500 és 5000 méteres magasságban élnek, ez az erős napfény nagy veszélyt jelent. A lakosság mintegy 80 százalékának van szemgyulladása vagy súlyosabb károsodása, például szürkehályog vagy szemrák. A napszemüveg megakadályozhatja vagy legalábbis késleltetheti ennek nagy részét.
A SHADES OF LOVE nevű segélyszervezetével, Altmann már több mint 460.000 napszemüveget osztott szét a magashegyi régiókban, és most a projektet kiterjesztik a sarkvidéki régióra is, ahol a hóvakság széles körben fenyeget. Támogatási lehetőségek a SHADES OF LOVE weboldalán találhatók.
eYo x Jürgen Altmann: Napszemüveg hozzáadott értékkel
Jürgen Altmann napszemüvegének dizájnja az UV-védelem témáját veszi fel az oldalsó vakító pajzzsal, de áramvonalas aviátor formájával és a tükrös mono-lencsékkel mindenekelőtt egy rendkívül menő nyilatkozat, amely nemcsak a világ magashegyi régióiban, hanem különösen a városban is jól mutat. De vigyázat: ez az extravagáns modell 300 darabra van limitálva!